Marek Borowski przeciwny wyższej uldze podatkowej

Mam wrażenie, że senator Marek Borowski zachowuje się, jak przysłowiowy pies ogrodnika. Nie da biednym, bo mógłby skorzystać bogaty.

Znalazłem artykuł, w którym czytam, że zdaniem senatora Borowskiego „nie ma sensu dawać prezentów ludziom średnio zarabiającym czy wysoko zarabiającym, a kwota wolna jest właśnie tym”.

Były minister finansów mówi:

„Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, to nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania, dlatego że kwota wolna od podatku ma zastosowanie wobec wszystkich podatników – zarówno tych, którzy zarabiają mało, jak i tych, którzy zarabiają dużo. Ci, którzy zarabiają najmniej, mogą nawet nie wykorzystać w pełni tej kwoty wolnej”.

O kwocie wolnej od podatku, bo tym właściwie jest tzw. ulga podatkowa, pisałem w innym artykule i podawałem przykłady liczbowe, ile mniej płaciłyby osoby, które zarabiają „średnią krajową” lub poniżej. Zachęcam senatora Borowskiego do zweryfikowania moich wyliczeń z kalkulatorem w ręku.

Oraz jeszcze pragnę zwrócić uwagę senatora Borowskiego na zapaść demograficzną w Polsce i prawdopodobnie największą falę emigracji w dziejach naszego kraju. Pisałem o tym w swoim artykule i nie będę powtarzać argumentów, dlaczego nie należy zamykać oczu na taki stan rzeczy, jeśli droga jest nam Ojczyzna.

Jeśli jednak oderwane od rzeczywistości polskie elity polityczne dalej będą tylko mówić, a nie działać, to czeka nas jeszcze głębszy kryzys demograficzny. Choć mnie trudno sobie wyobrazić głębszy od obecnego kryzys; aby mogło rodzić się jeszcze mniej dzieci w Polsce i równocześnie Polacy dalej będą wyjeżdżać do Niemiec i na wyspy brytyjskie za chlebem.

Mój blog nie jest o polityce. Mój blog jest o podatkach i funkcjach podatków w państwie.

Oceniam, że zbójecki podatek dochodowy i żenująco niska kwota wolna od podatku wypycha Polaków z kraju i nie mogę się z tym pogodzić. To jest właśnie niepożądana funkcja podatku dochodowego nałożona na pracę. A politycy są jedynymi uprawnionymi osobami, aby ten stan rzeczy zmienić.

Politycy stworzyli tę sytuację. To dlatego szukam polityków z odpowiednim rozmiarem kapelusza zdolnych do wyprowadzenia Polski z tego kryzysu.

Dlatego teraz przed wyborami, w blogu o podatkach, przywołuję opinie znanych postaci, w tym polityków, abyśmy po 25 października 2015 r. mogli z czystym sumieniem przejrzeć się w lustrze.

Podatki mają znaczenie. Podatki spełniają różne funkcje.

Nasza decyzja w lokalu wyborczym ma znaczenie, jacy wybrańcy narodu będą odpowiedzialni za system podatkowy w Polsce.

Proszę o udostępnianie tego artykułu w mediach społecznościowych
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.