Marek Jakubiak pyta, kto potrzebuje urzędów pracy?

Moim zdaniem należy chwalić polityków, gdy mówią rozsądnie. Ostatnio Marek Jakubiak, wiceszef klubu Kukiz`15, wybija się na czołowego, rozsądnie myślącego polityka.

Otóż poseł Jakubiak, cytuję za money.pl, powiedział „słyszałem, że bezrobocia już nie ma”. I dalej, że „urzędy pracy, to jest taki szalony trochę pomysł, to są urzędy, które kreują pracę poprzez zatrudnianie urzędników. Jako pracodawca wiem, że rzadko kiedy korzystam z tych urzędów pracy, bo wiem, że one czasami nie przystają do roli”.

Według Głównego Urzędu Statystycznego na koniec 3 kwartału 2016 r. stopa bezrobocia wyniosła 8,3%. W Polsce bez pracy pozostawało ponad 1 mln 324 tys. osób bez pracy.

Oczywiście są w Polsce regiony, np. 18,2% złotoryjski w jeleniogórskiem, 19,2% górowski w legnickim, 18,1% wałbrzyski, 21% włocławski, gdzie stopa bezrobocia znacznie przekracza średnią ogólnopolską.

Oraz jest wiele regionów, gdzie bezrobocie jest znacznie poniżej średniej, np. Bielsko-Biała 3,4%, Sopot, Wrocław, Katowice i Warszawa 3%.

Czy w regionach, gdzie stopa bezrobocia jest niższa od średniej krajowej należy zlikwidować urzędy pracy, jako zbędne? Za posłem Jakubiakiem powtarzam i przychylam się, że tak. Należy to pilnie zrobić.

Czy w regionach, gdzie stopa bezrobocia jest wysoka należy urzędy pracy pozostawić? Poseł Jakubiak twierdzi, że tak. Ja się nie zgadzam z takim podejściem posła. Urzędy pracy nie sprawdzają się w tamtych regionach, a z resztą nie sprawdziły się, wbrew pozorom, również w regionach z niską stopą bezrobocia. Po co je więc utrzymywać?

Który rząd będzie odważny i zlikwiduje urzędy pracy? Który polityk ma duży rozmiar kapelusza?

Proszę o udostępnianie tego artykułu w mediach społecznościowych
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin

One comment

  1. Avatar
    magnolia says:

    „Urzędy pracy nie sprawdzają się w tamtych regionach, a z resztą nie sprawdziły się, wbrew pozorom, również w regionach z niską stopą bezrobocia.” Mądre słowa, za dużo tych urzędników. W każdej gminie jest zbyt dużo pracowników, których trzeba utrzymać za parzenie kawki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.