Poszukiwanie biznesu optymalizującego podatki

Rząd PIS i wicepremier Mateusz Morawiecki twierdzą, że intensywnie pracują nad zmniejszeniem klina podatkowego i zatrzymaniem procesu wyłudzania podatków. Sukcesów na razie brak, ale jest pierwsza ofiara tej walki. Wiceminister finansów Wiesław Jasiński podał się do dymisji w związku z marnymi efektami ściągalności podatków.

Wiceminister finansów Wiesław Jasiński pełnił wiele innych funkcji. Był również Generalnym Inspektorem Kontroli Skarbowej, Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej i pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej. Był, podał się do dymisji w styczniu 2017 r.

Może wiceminister Jasiński nie zapytał prof. Witolda Modzelewskiego, gdzie szukać brakujących podatków?

Niedawno prof. Modzelewski radził wicepremierowi Mateuszowi Morawieckiemu, aby

„przerwać wszelkie związki władzy z międzynarodowym biznesem podatkowym i optymalizacyjnym”,

bo tylko wtedy, jego zdaniem, wicepremier Morawiecki osiągnie sukces. Tak prof. Modzelewski pisał o biznesie optymalizacyjnym na łamach portalu OtokoClub: „obecna władza [PIS] musi wyzwolić się od wpływu zagranicznego biznesu doradczego”.

Odczytuję wypowiedzi prof. Modzelewskiego, jako rodzaj ostrzeżenia dla rządu PIS i wicepremiera Morawieckiego, aby zaprzestać kontaktów z pewnymi firmami lub osobami. Wyraźnie w swoich wypowiedziach prof. Modzelewski stwierdza, że rząd PIS utrzymuje takie związki, bo inaczej nie mógłby ich zerwać.

Pora zadać pytanie, kogo dokładnie prof. Modzelewski ma na myśli?

Pytam więc publicznie prof. Modzelewskiego o firmy lub osoby, które szkodzą państwu.

Bo rozumiem, że prof. Modzelewski i jego Instytut Studiów Podatkowych ma taką wiedzę w związku z prowadzoną działalnością doradczą. Jeśli prof. Modzelewski wie, kto szkodzi rządowi, to czy nie powinien upublicznić tych informacji?

A może, pomimo wpompowania na rynek dodatkowych miliardów z programu 500+, więcej z podatku VAT nie da się wycisnąć? Pisałem o tym innym artykule.

Może trzeba prawo podatkowe napisać od nowa? Najwyższy czas na dobre zmiany w systemie podatkowym!

Proszę o udostępnianie tego artykułu w mediach społecznościowych
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.