Więcej dzieci, bo 500+

Dane GUS kolejny miesiąc podają większą liczbę urodzeń. Czy to efekt programu 500+?

W listopadzie 2016 r. urodziło się 33 tys. dzieci. W tym samym miesiącu rok wcześniej urodziło się tylko 28 tys.

Czy to efekt programu 500+?

Czy to sukces, czy porażka rządu PIS?

Debata nad tym, czy program 500+ prowadzi do większego zadłużenia Polski, wspierania rodzin patologicznych, hodowania bezrobotnych, itd. trwa i jeszcze długo potrwa. To naturalne, że ludzie chcą o tym dyskutować, bo jest to bardzo duży program polityczny i drogi finansowo.

Nie chcę, aby mój artykuł zabrzmiał, jak pean na cześć programu PIS. PIS będę krytykować lub chwalić, gdy na to zasłuży. W dzisiejszym artykule natomiast chcę wyrazić oburzenie tym, że ludzie w internecie tak często i ochoczo wylewają pomyje na noworodki, jakby to chwasty były.

takie pomyje znalazłem w portalu gazeta.pl (http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21289412,to-dzis-najwazniejsze-dane-w-polsce-w-listopadzie-urodzilo.html#BoxBizLinkZ25)

 

i kolejny przykład szacunku do ludzi w portalu gazeta.pl. Dalsze komentarze też pochodzą z gazeta.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skąd tyle nienawiści w Polakach? Czy naprawdę dla bieżących przepychanek politycznych jesteśmy w stanie zbluzgać kobietę, która zdecydowała się urodzić dziecko po wprowadzeniu programu 500+? Że co?! Że ona za nasze będzie żyć teraz?

Polacy, jesteśmy strasznie zawistni i zazdrośni! Tak, żałujemy, że sąsiadowi się powodzi!

Nie lubię głupich podatków i marnowania publicznych pieniędzy, o czym kilkukrotnie pisałem. Ale nie oburza mnie finansowanie programu wspierania rodzin w czasie, gdy mamy najgorsze wskaźniki demograficzne od 1000 lat. Uzasadniałem to wcześniej, o czym można przeczytać tutaj.

Powtórzę „Zadbajmy, aby niegłupi program miał mądre pokrycie w przychodach budżetowych. Albo przyjmijmy 1.000.000 młodych Syryjczyków lub Albańczyków”.

Proszę o udostępnianie tego artykułu w mediach społecznościowych
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin

One comment

  1. Avatar
    misia says:

    Lepiej się nieraz ugryźć w język i nic nie mówić. Jednemu ten program służy, drugim nie. Koszty utrzymania dzieci wzrastają, 500 zł to wcale nie jest dużo. Rozsądny rodzic wie jak pomóc dziecku mając te pieniążki, głupi roztrwoni. Zawsze są czegoś dobre i złe strony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.