Więcej socjalizmu w Europie

Europa zachodnia udowadnia, że po feudalizmie i kapitalizmie zawsze nadchodzi socjalizm. Oto bowiem Manuela Carmena, lewicowa burmistrz Madrytu, ogranicza prawa właścicieli mieszkań.

Całe zamieszanie dotyczy dużej liczby turystów odwiedzających stolicę Hiszpanii. Socjalistka Carmena za namową, a jakże, kapitalistycznego lobby hotelowego, chce wprowadzić zakaz wynajmu prywatnych mieszkań turystom.

Manuela Carmena, socjalistka, burmistrz Madrytu. Jak podaje Wikipedia, od połowy lat 60. należała do Komunistycznej Partii Hiszpanii

Od razu chciałbym zastrzec, że nie wypowiadam się o problemie lub zaletach masowej turystyki w Madrycie. Nie jestem mieszkańcem Madrytu, abym mógł zabierać głos w tej sprawie.

Ale zwracam uwagę na środki, jakie podejmowane są w zachodnim kraju, stolicy europejskiego państwa, które pachną socjalizmem. Bo socjaliści chętnie utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej, uniemożliwiają korzystanie z własności, nakładają wysokie podatki dochodowe na pracę i niszczą gospodarkę. Socjaliści nie lubią wolnego rynku, wolą rynek regulowany, bo tylko w takich warunkach sami są potrzebni i mogą dorobić na boku.

W 21 wieku jeden problem, jeśli problemem jest masowa turystyka, rozwiązuje się tworząc inny problem. To jest możliwe tylko w ustroju socjalistycznym, czyli takim, który nie liczy się z wolą obywateli i prawami własności.

Czekam na wysyp kolejnych jedynie słusznych pomysłów w socjalistycznej Europie. Czekam też na komentarze z propozycjami Czytelników dla rządzących premierek i premierów w zachodniej Europie.

Miejmy nadzieję, że Joanna Szczepkowska nie myliła się ogłaszając 4 czerwca 1989 r. koniec komunizmu w Polsce. Nie chciałbym dożyć momentu, gdy w Polsce będzie zakazana działalność gospodarcza i ograniczone prawo właścicieli nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.